وحد ت بسیارحیاتی و نشانه رشد و تعقل ملتها است و اهل سنت که با برادران شیعه سه اخوت اسلامی ، وطنی و رشته ای دارند ، از وحدت استقبال می کنند اما بایددانست که وحدت باشعار تحقق پیدا نمی کند


امام جمعه اهل سنت زاهدان بمناسبت میلاد باسعادت پیامبراکرم صلی الله علیه و سلم سخنانی را در رابطه با زندگانی آنحضرت ارائه کردند .

ایشان فرمودند: خداوند متعال در قرآن کریم با بلاغت عجیبی از احساناتش سخن گفته است اما از احسان نبی اکرم (ص)بعنوا ن یک احسان ویژه سخن گفته است .

حضرت شیخ الاسلام با اشاره به اینکه این روزها روزهای میلاد آنحضرت (ص) است فرمودند : مهم ترین درسی که ازمیلاد رسول اکرم(ص)باید گرفت اتباع و پیروی از ایشان است .

امام جمعه اهل سنت زاهدان سیرت آنحضرت راگسترده و درخشان و در عین حال منحصر به فرد خواندند و افزودند : از جمله ویژگی ها ی آنحضرت (ص)آن بود که ایشان مردمی رفتار و بر خورد می کردند ،احکام را بصورت مساو ی اجرا می کردند و هیچ گا ه سخنی به جز به نفع دین و دنیای مردم برزبان نمی آوردند .و در مقابل مشکلات کوه استقامت و شجاعت بودند .

امام جمعه مسجد مکی زاهدان د ربخش دوم از سخنان خویش با اشاره به فرارسیدن هفته وحد ت فرمودند : انتخاب هفته میلاد آن حضرت بعنوان هفته وحدت کا رخوبی است گرچه با گذشت زما ن کم رنگ ترمی شود. وحد ت بسیارحیاتی و نشانه رشد و تعقل ملتها است و اهل سنت که با برادران شیعه سه اخوت اسلامی ، وطنی و رشته ای دارند ، از وحدت استقبال می کنند اما بایددانست که وحدت باشعار تحقق پیدا نمی کند .

ایشان در ادامه بابیان اینکه برای رسیدن به وحدت باید از سعه صدر ،ایثار و عدالت ضروری است خاطر نشان کردند : بزرگان نظام باید در همه زمینه ها به همه با یک دید نگا ه کنند و آزادی مذهبی را که قانون اساسی به ماداده است حفظ نمایند .

متاسفانه د رکشورما قانون مظلوم واقع شده است زیرا بصورت کامل اجرانمی شود .

مولانا عبدالحمید درپایان به سفر اخیرشان به جنوب استان اشاره کرده و فرموددند : هدف از این سفر دیدار با مردم و تبلیغ امور دینی بود . جا دارد که از مردم خونگرم جنو ب استان تشکر کرده برایشان دعای خیر نماییم .

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 آذر 1387    | توسط: اسماعیل    |    | نظرات()